• Logo
  • Kontaktujte nás 0911521005 Denne 7.00 - 22.00
  • 1 ks
    za 350.00,- €
  • GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY
    GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY
    Ak akýkoľvek náš tovar nájdete niekde lacnejšie, my Vám znížime cenu!
 Kontaktné údaje
Mgr. Maroš Hrabčák BATASPORT
  Lipová 5
  080 01   Prešov
  +421 911 521 005
 
  IČO: 47779136
  DIČ: 1041129694
  IČ DPH: SK1041129694

QR code
RECENZIE ZÁKAZNÍKOV
Certifikovaný predajca
Na splátky cez QUATRO
INSTAGRAM
 Odporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Komentáre zákazníkov
Fantastický bicykel :), maximálna spokojnosť.
Včera mi prišiel tento bike a aj som ho poriadne odskúšal u nás v kopcoch na Horehroní. Úplná pecka, splnil očakávania. Silný motor a možnosť jazdiť aj bez pedálovania je nádhera. Všetko parádne funguje. Som maximálne spokojný. Ďakujem majiteľovi, že mi dal do pozornosti tento bike. Pomer cena a kvalita.... no proste úžasné. O.
dal som mu 5 hviezdičiek, neviem prečo ukazuje že 4 ?
ja mám tento bicykel už druhý rok, celé mesto sa otáčalo za ním, pýtali sa ma naň aj ked som ho na ulici odparkoval. doslova bol " hviezdou" . zatiaľ všetko funguje ako má, dúfam že sa nepokazí .som s ním velmi spokojný a som naň hrdý.
Skvele topánky, sedia pevné na nohe. Tak isto spojnost s lyžami. Odporúčam.
Paráda, odporúčam.
Úžasný bike, dlhý dojazd, ručný plyn a pohodlné bicyklovanie. To co som potreboval.
s manželkou sme s kúpou týchto setov spokojní, a j s radami majitela.
Výborný bicykel, pevný, kvalitný, moderný. Veľmi sa mi páči. Som s ním spokojná a jazda s nim u nás na Orave bez problémov. Odporúčam. B.
Bicykel zodpovedá mojim predstavám. Super cena a kvalita. Som spokojný a doporučujem. Damián
Je to krásny kvalitný bicykel, veľmi dobrá komunikácia s predajcom, expresné doručenie bicykla do Bratislavy.

Podmienky záruky

Ako jazdiť a ako je to so zárukou na bicykel.

Bicykel už dostanete nastavený a pripravený k jazde od výrobcu, ale je potrebné vykonať pred prvou jazdou kontrolu dotiahnutia dôležitých spojov, nastavenia bŕzd, funkčnosti všetkých  ovládacích prvkov. Priebežné kontroly sú dôležité hlavne počas prvých dní jazdy na novom bicykli, kedy dosadajú hlavné mechanizmy v závitových spojoch , ktoré je potrebné optimálne nastaviť. I po tomto období doporučujeme podľa frekvencie jazdenia bicykel kontrolovať v pravidelných intervaloch. Bicykel nikdy nepoužívajte nenastavený s chybnými alebo nedotiahnutými dielami. 
Skrátka  : čo sa povolí je nutné zase hneď podoťahovať  a doladiť.

POZOR  :  hoci ste  zakúpili bicykel včera, pri nedodržiavaní tohto  návodu je reklamácia  bezpredmetná. Zanedbanie údržby , neodborná oprava  isto ako jazdné opotrebovanie ide na  účet majiteľa. Rozhodne sa oplatí prvé kilometre viac sledovať bicykel než okolie , a  nesnažiť sa s novým bicyklom  držať krok v partií zabehnutých  bicyklov. Náradie  noste  vždy  so sebou, rozum do hrsti a hlavne s citom .   
   
Čo teda sledovať pri zábehu

Výrobná technológia všetkých súčiastok a ich montáž vyžadujú určitý prevádzkový čas k stabilizácii správnych funkcii. Všeobecne všetko, čo sa hýbe a točí, si potrebuje nájsť a vyhladiť svoju dráhu na všetko čo je na  pevné mechanický spojené a vzájomne vytvoriť potrebnú styčnú plochu. Všetky skrutkové spojenia kontrolujte, matice a skrutky je potrebné občas podľa potreby doťahovať
 
Rám a vidlice

Záruka sa poskytuje na materiál a jeho spoje, nedá sa uplatniť na závady, ktoré vznikli v dôsledku havárie, alebo neodborným zásahom.
Ohnutá alebo inak poškodená vidlica sa musí vymeniť. V žiadnom prípade poškodenú vidlicu neopravujte.
 
Stredová  zostava
 
Skupinu stredovej zostavy ( pravá a ľavá kľuka s prevodníkmi ) výrobca nakonzervoval, usporiadal a nastavil podľa  požadovaných parametrov. Ich používanie je nutné priebežne kontrolovať dotiahnutie kľuku k hriadeľu. Prípadne vôľu medzi kľukou a stredovou osou je nutné dotiahnuť nástrčkovým kľúčom  číslo  14 . Ďalej je potrebné kontrolovať a nastavovať vôľu v stredovej zostave. Toto  nastavovanie odpadá v prípade zapuzdrenia stredových osí. Záruka sa poskytuje na vady materiálu a jeho spracovania. Záruka sa nevzťahuje na bežné vymedzovanie vôle, na poškodené závity súčiastok stredovej zostavy a poškodené štvorhrany pedálových kľúk.
 
Spojenie kľuky s hriadeľom

Doťahovaním šroba /matky v osi kľúčom skontrolovať z počiatku po každej jazde, neskoršie občas, ale vždy, keď sa zo stredného zloženia ozývajú pravidelné zvuky alebo je podozrenie na vznik vôle.
 
Montáž pedálov

Na  túto montáž použijeme stromčekový  kľúč číslo 14 , 15 . Pedály namontujeme tak , že do ľavej kľuky je určený pedál , označený písmenom L , s ľavým závitom a do pravej kľuky je určený pedál, označený písmenom  R , s pravým závitom. Pri doťahovaní má čelo závitového čapu pevne dosadnúť na kľuku. V prípade , ak sa uvoľní pedál , musí sa ihneď  pritiahnuť.
Záruka sa nedá uplatniť na poškodený závit , na ohnutý či prasknutý rámik a na ohnuté čapy vinou nárazu .
Pred montážou do kľuky namažte vazelínou závity pedálov  R –pravý , L –ľavý pedál . Pravidelne kontrolujte dotiahnutie pedálov v kľuke. Nastavenie vôle kónusov a premazanie zverte odbornému servisu.
 
Doťahovanie pedálov  v oskách

Po prvej jazde sa určite oplatí kľúčom skontrolovať či je čelo osky dostatočne dobre dotiahnuté.V prípade , ak sa uvoľní pedál, musí sa ihneď pritiahnúť.Záruka sa nedá uplatniť na poškodený závit, na prasknutý rámik a na ohnuté čapy vinou nárazu.
 
Predné a zadné koleso

Pravidelne kontrolujte pritiahnutie matíc nábojov a pevné uloženie kolesa na vidlici. Ložiská nábojov musia byť pritiahnuté bez vôle a musia sa ľahko otáčať. Uvolnené alebo chýbajúce špice majú podstatný vplyv na Vašu bezpečnosť. Záruka sa poskytuje na vady materiálu ( prasknutý ráfik,náboj,pastorok,os). Záruka sa nevzťahuje na poškodenie ráfika alebo výpletu v dôsledku nárazu a iného mechanického poškodenia.
 
Pneumatiky

Dbajte o dodržiavanie správnej hodnoty tlaku v pneumatikách, podľa predpokladaného zaťaženia, ale neprekročte hodnotu, ktorá je uvedená na pneumatike.
Záruka sa vzťahuje na vady materiálu a výrobné vady.
Záruka sa nevzťahuje na prerazené, prepichnuté, či inak poškodené pneumatiky a na závady, ktoré vzniklý v dôsledku nesprávneho tlaku v pneumatikách.
 
Pastorok

Pastorky udržiavajte v čistote a ich opravu zverte vždy výhradne servisnej opravovni. Ako kritérium na uznanie záručnej vady, pri reklamácii prevádzkovej vôle a hlučnosti pastorka, platí jeho funkčnosť.
Predné a zadné kolesá pravidelne kontrolujte dotiahnutie špajdlí, matíc nábojov a pevné uloženia kolesa vo vidlici . Ložiská nábojov musia byť dotiahnuté bez vôle a musia byť ľahko otočné.
 
Reťaz

Po každej jazde venujte starostlivú pozornosť vyčisteniu a namazaniu reťaze. Mechanické nečistoty odstráňte kefou s tvrdším vlasom. Zvyšky znehodnoteného maziva odstráňte z reťaze pomocou vhodného riedidla ( napr.technický benzín ). Po vyčistení reťaz znovu namažte.
 
Preraďovač

Menič prevodov slúži na plynulé presúvanie reťaze na jednotlivé ozubené pastorky viacstupňového voľnobežného kolieska. Ovláda sa rúčkou meniča prevodov ktoré sú umiestnené na rúrke riadidiel pravého a ľavého držiaka. Preraďovanie prevádzajte plynule a len počas jazdy. Nikdy neraďte násilím. 
 
Nastavenie správnej funkcie preraďovača

Za otáčania kľúk (nadvihnite zadné koleso ) sa presvedčíte o správnej funkcii navádzania, za pomoci vodiaceho segmentu a ozubených kladiek, reťaze na najmenší pastorok (najmenšie vonkajšie ozubené koliesko ). Podľa potreby uvoľnite alebo pritiahnite vymedzujúcu skrutku do žiadanej polohy. Pri stálom otáčaní kľukami meňte plynulé polohu páčky meniča , až kým sa reťaz nepresunie na najväčšie vnútorné ozubené koliesko, a potom podľa potreby uvoľnite alebo pritiahnite vymedzujúcu skrutku. Na záver , pri stálom otáčaní kľukami presúvajte pomocou páčky meniča reťaz opakovane tam a späť z najmenšieho kolieska na najväčšie. Tak skontrolujete správnu funkciu meniča.
 
Lankový presúvač reťaze – predný preraďovač
 
Je to zariadenie na plynulé presúvanie reťaze na trojprevodníku. Ovláda sa páčkami meniča prevodov, ktoré sú umiestnené na rúrke riadidiel v blízkosti pravého držiaka.
 
Nastavenie predného preraďovača
 
Predný preraďovač musí byť pevne prichytený k sedlovej tyči tak, aby vodiaci diel, cez ktorý prechádza reťaz, bol rovnobežný s prevodníkmi. Spodný okraj vodiaceho dielu musí byť vzdialený 3 mm od vrcholu zubov najvyššieho prevodníka. Páčku nasmerujte k sebe, do základnej polohy proti smeru jazdy. Skrutkou na presúvači nastavte vedenie reťaze  tak, aby pri polohe na najmenšom prevodníku prebiehala stredom vodiaceho dielu. Vedenie lanka zasuňte do vodiacej opierky a lanko vložte pod hlavu upevňujúcej skrutky . Nadvihnite zadné koleso , otáčajte kľukami a zároveň posúvajte pomocou palca reťaz do druhej krajnej polohy na najväčší prevodník. Vodiaci diel sa prestane dotýkať reťaze. V tejto polohe pritiahnite vymedzovaciu skrutku na doraz. Nadvihnite opäť zadné koleso a otáčajte kľukami, pri súčasnom posúvaní ovládacej páčky.
 
Starostlivosť o brzdy  a ich nastavenie
 
Brzdy Vášho bicykla musia byť nastavené tak, aby pri stlačení brzdovej páky o jednu tretinu jej zdvihu sa brzdiace klátiky pritisli celou plochou k bokom ráfika . Dotyk brzdiacich klátikov musí byť z oboch strán súčasný. Symetriu brzdiacich klátikov zaistíte nastavením ich vzájomnej polohy pri vysunutí alebo zasunutí čapov brzdových pätíc v ramienkach bŕzd . Súčasne nastavíte optimálnu polohu brzdových klátikov vo vzťahu k brzdiacej ploche ráfika .Kontrolujte ich opotrebenie a ak je to nutné, vymeňte ich . Čistota brzdnej plochy na ráfiku má vplyv na brzdnú účinnosť. Pri brzdení používajte obidve brzdy súčasne.
Pri vlastnej montáži ramienkových bŕzd postupujte tak , že brzdy nasadíte na čapy a upevníte ich za pomoci skrutky M 6 .Na lanko ktoré spája  ramienkové brzdy , nasaďte strmeň a do neho zasuňte upínaciu skrutku . Cez upínaciu skrutku prevlečte brzdové lanko lankovodu. Spojovacie lanko napnite tak , aby brzdové klátiky boli vzdialené 2 – 3 mm od ráfika . Súčasne napnite brzdové lanko lankovodu a navzájom ho spojte so spojovacím lankom, prostredníctvom strmeňa a pritiahnutím matice upínacej skrutky . Maticu pritiahnite natoľko , aby ste sa vyvarovali prekrúteniu závitu upínacieho strmeňa.
Skontrolujte pritiahnutie zaisťovacích skrutiek brzdových ramienok na čapoch  . Polohu páky nastavte tak, aby ste na ňu dosiahli prstami a pritom nemuseli meniť polohu ruky ani pri súčasnom preraďovaní a brzdení.
 
Dôležité upozornenie

Horské bicykle sú určené na jazdu mimo verejných komunikácií. Pre jazdu na verejných cestných komunikáciách je nevyhnutné vybaviť bicykel doplnkami podľa vyhlášky FMV č.41/1984 zb.. § 73 odst. 3 .
 
Dôležité upozornenie pre majiteľov  12", 16", 18" 20" a 24" bicyklov
-      Tento bicykel nie je určený k jazdám na pozemných komunikáciách a to ani pod
       dohľadom osoby staršej osemnástich rokov.
-          pri jazde na bicykli musia deti používať prilbu
-          jazda na bicykli vyžaduje určitú zručnosť a preto doporučujme jazdiť pod dohľadom
staršej osoby.
 
Vážení  zákazníci !
Dúfame , že budete spokojní s naším výrobkom , pre ktorý ste sa rozhodli .
V prípade výskytu technických problémov vyhľadajte láskavo niektoré servisne stredisko.
 
Podmienky záruky
 
-          výrobok sa musí používať iba na ten účel , na ktorý bol vyrobený
-          musí byť správe skladovaný a udržiavaný
-          pri uplatňovaní záruky musí zákazník predložiť riadne vyplnený záručný list
           a doklad o zaplatení výrobku
 
Nárok zo záruky zaniká za týchto podmienok :
-          ak sa zistí , že poškodenie výrobku nie je spôsobené vinou výrobcu , ale je
           zavinené užívateľom ( neodborné používanie , neodborná oprava , špatné
           uskladnenie  atď )
-          ak sa nárok neuplatní v záručnej dobe
-          ak sa zistí, že výrobok nebol používaný a udržiavaný podľa návodu
-          ak pri uplatňovaní nároku , vyplývajúceho zo záruky , zákazník nepredloží riadne
           vyplnený záruční list
-          záruka  sa nevzťahuje na bežnú opotrebovanosť jednotlivých častí ( súčiastok ).
 
Rám a vidlice
Záruka sa poskytuje na materiál a jeho spoje. Nemôže sa uplatniť na vady vzniknuté haváriou či neodbornou opravou.
 
Radenia
 
Záruka sa poskytuje na vady materiálu. Zasekávanie radenia sa nedá uplatniť ako záručná závada, pretože je spôsobené zlou údržbou, tj. Ponechaním nadmernej vôle radenia apod.
 
Stredové zloženia
 
Záruka sa poskytuje na vady materiálu a jeho tepelného spracovania. Bežné nastavovanie vôle nie je predmetom garančných opráv. Kontrolujte a včas odstráňte prípadné uvolnenie.
 
Pedály
 
Záruka sa poskytuje na vady materiálu. Opotrebovanie používaním , uvolnenie či prasknutie spojov rámčeka či ohyb čapu spôsobeného nárazom nie sú dôvodom k uznaniu reklamácie.
 
Kolesá
 
Záruka sa poskytuje na vady materiálu ( prasknutý ráfik, náboj, os, pastorok ).Povolenie výpletu nespadá do záručných opráv. Kritériom na uznanie vady u prevádzkovej vôle a hlučnosti chodu pastorku je jeho funkčnosť.
 
Brzdy, radenie, menič, preraďovač
 
Záruka sa poskytuje iba na vady materiálu. Záruka sa neposkytuje na nastavenie. Skladovaním,  manipuláciou a jazdou sa nastavenie môže meniť a jeho nové nastavenie patrí k bežnej údržbe. Na prípadné strhnutie mechanizmu nemôže byť uplatnená reklamácia.
 
Sedlo, sedlovka
 
Záruka sa poskytuje na vady materiálu. Nevzťahuje sa na bežné prevádzkové opotrebenia alebo opotrebenia v dôsledku nevhodného použitia či uskladnenia.Za reklamáciu na sedlovku nemožno uznať , ak sedlovka bola vysunutá nad značku max. vsunutie.
 
Reťaz
 
Predmetom záruky je materiálová vada . Na bežné opotrebovanie , pretrhnutie alebo zníženie funkcie vplyvom zanedbania údržby či nesprávnym použitím sa záruka nevzťahuje.
 
Odrazky
 
Záruka sa nevzťahuje na ulomené alebo rozbité odrazky.
 
Plášte a duše
 
Záruka sa vzťahuje na vadu materiálu a nevzťahuje sa na bežné jazdné opotrebenie alebo opotrebenie v dôsledku nevhodného použitia či uskladnenia. Za reklamáciu sa nemôže uznať defekt.
 
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.