• Logo
  • Kontaktujte nás 0911521005 Denne 7.00 - 22.00
  • 1 ks
    za 350.00,- €
  • GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY
    GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY
    Ak akýkoľvek náš tovar nájdete niekde lacnejšie, my Vám znížime cenu!
 Kontaktné údaje
Mgr. Maroš Hrabčák BATASPORT
  Lipová 5
  080 01   Prešov
  +421 911 521 005
 
  IČO: 47779136
  DIČ: 1041129694
  IČ DPH: SK1041129694

QR code
RECENZIE ZÁKAZNÍKOV
Certifikovaný predajca
Na splátky cez QUATRO
INSTAGRAM
 Odporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Komentáre zákazníkov
Fantastický bicykel :), maximálna spokojnosť.
Včera mi prišiel tento bike a aj som ho poriadne odskúšal u nás v kopcoch na Horehroní. Úplná pecka, splnil očakávania. Silný motor a možnosť jazdiť aj bez pedálovania je nádhera. Všetko parádne funguje. Som maximálne spokojný. Ďakujem majiteľovi, že mi dal do pozornosti tento bike. Pomer cena a kvalita.... no proste úžasné. O.
dal som mu 5 hviezdičiek, neviem prečo ukazuje že 4 ?
ja mám tento bicykel už druhý rok, celé mesto sa otáčalo za ním, pýtali sa ma naň aj ked som ho na ulici odparkoval. doslova bol " hviezdou" . zatiaľ všetko funguje ako má, dúfam že sa nepokazí .som s ním velmi spokojný a som naň hrdý.
Skvele topánky, sedia pevné na nohe. Tak isto spojnost s lyžami. Odporúčam.
Paráda, odporúčam.
Úžasný bike, dlhý dojazd, ručný plyn a pohodlné bicyklovanie. To co som potreboval.
s manželkou sme s kúpou týchto setov spokojní, a j s radami majitela.
Výborný bicykel, pevný, kvalitný, moderný. Veľmi sa mi páči. Som s ním spokojná a jazda s nim u nás na Orave bez problémov. Odporúčam. B.
Bicykel zodpovedá mojim predstavám. Super cena a kvalita. Som spokojný a doporučujem. Damián
Je to krásny kvalitný bicykel, veľmi dobrá komunikácia s predajcom, expresné doručenie bicykla do Bratislavy.

Ako vybrať elektrobicykel?

V posledných rokoch sa na trhu objavila široká ponuka elektrobicyklov a tak nie je vôbec jednoduché zorientovať sa v nej. Preto sme pre Vás pripravili návod, ako sa v ponuke elektrobicyklov zorientovať.

Potrebujem elektrobicykel? Pre koho je elektrobicykel vhodný?

Nie je možné  úplne presne špecifikovať, pre koho sú elektrobicykle určené.
Pomôžu starším a menej výkonným rekreačným cyklistom zvládnuť náročnejšie a dlhšie trasy, pomôžu manželkám a priateľkám udržať tempo na výjazde s partnerom, alebo vám umožnia jazdiť hore kopcom rýchlejšie. Situácií v ktorých využijete e-bike je veľa. Máme aspoň pár tipov.

Starší cyklisti a cyklistky

Máte 60 rokov, ale chceli by ste jazdit trasy, ktoré ste jazdili ked ste mali 30? Vďaka elektrobicyklom a ich podpore sa zníži priemerná záťaž pre vaše telo počas výjazdu a tak s rovnakou námahou prekonáte väčšiu vzdialenosť/prevýšenie.

Menej vykonní cyklisti, ktori chcú držať krok s ostatnými

Vaši známi sa každú nedeľu stretnú na dlhom rekreačnom výjazde, vy však bicyklujete málo a viete, že to nezvládnete. Okrem tréningu je možnosťou práve elektrobicykel. Pomôže vám vyrovnať sa lepším cyklistom v partii, takže nebudete ostatných zdržiavať.
Neodporúčame sa však s cyklistami na klasických bicykloch pretekať. Môže sa stať, že na budúci výjazd už nebudete pozvaný.

Radi sa vozíte, no obmedzuje vás zdravie

Radi sa vozíte dole kopcom, alebo tiahlými lesnými cestičkami, no máte slabšie srdce a v kopcoch nechcete nič riskovať. Elektrobike urobí časť práce v kopcoch za vás a zvyšok výjazdu si môžete užiť ako na klasickom bicykli bez pohonu.

Typy pohonu elektrobicyklov - všetko má svoje plus a mínus!

Najbežnejší pohon, s ktorým sa v dnešnej dobe stretnete u bicyklov strednej a vyššej triedy, je stredový. Motor je umiestnený v blízkosti osi kľúk a napomáha k lepšiemu rozloženiu hmotnosti bicykla na obe kolesá. Zároveň ponúka efektívny prenos energie a v kombinácii s typickým miestom pre uloženie batérie – na spodnej rámovej trubke, tvorí kompaktný celok.

Svoje výhody má aj zadný motor. Okrem stredového pohonu sa môžete u elektrobicyklov stretnúť s pohonom zadného kolesa, kedy je  motor umiestnený priamo v náboji kolesa. Menej časté je umiestnenie pohonu na predné koleso.

Typy elektrobicyklov

Horské – MTB elektrobicykle

V poslednej dobe veľmi obľúbený typ elektrobicyklov. Tieto bicykle sú ťažšie, bývajú spravidla vybavené výkonnejšími motormi a batériami s väčšou kapacitou a teda vyššou výdržou. Horské bicykle sú vybavené širšími plášťami a agresívnym dezénom, aby si poradili s náročnejším terénom a boli schopné preniesť výkon v ťažkých podmienkach.
Sú to práve vysokokapacitné batérie a výkonné motory, ktoré výrazne navyšujú ceny týchto bicyklov. Za svoje peniaze však dostanete kvalitný horský elektrobicykel, ktorý si vystačí s bežným servisom.

Cestné elektrobicykle

Čistokrvné cestné elektrobicykle nie sú zatiaľ veľmi rozšírené a ponuka je pomerne úzka. Napriek tomu už dnes nájdete cestné elektrobickle, ktoré sa od klasických odlišujú len minimálne a na ceste ich veľmi ľahko prehliadnete. Majú nízku váhu a pri vypnutom pohone sa správajú v podstate úplne rovnako ako klasické cestné bicykle.
O niečo rozšírenejšie sú tzv. hybridy, ktoré nemajú také široké plášte ako horské bicykle, ale napriek tomu zvládnu aj jazdu mimo asfaltové upravené cesty, prípadne ľahší terén. 

Mestské elektrobicykle

Mestské elektrobicykle sú primárne určené na jazdu po meste – do práce, do školy, na nákupy a pod. Pre mestské bicykle všeobecne je typické, že ponúkajú pohodlný posed a praktické vychytávky ako rôzne stojany, držiaky, zvonček prípadne osvetlenie a pod. Sú väčšinou menšie a skladnejšie.
Najlacnejšie mestské elektrobicykle u nás nakúpite od cca. 1000€ - zoradené od najlacnejších ich nájdete v našom eshope www.batasport.sk

Výkon motora

Výkon motora je legislatívne obmedzený na maximálne 250W, čo je zároveň výkon, s ktorým sa stretnete u väčšiny elektrobicyklov na trhu. Niektoré (väčšinou kvalitnejšie a zároveň drahšie) elektrobicykle sú však vybavené elektromotormi s vyšším výkonom obmedzeným na povolenú hodnotu, vďaka čomu sú menej zaťažované (preťažované) a v konečnom dôsledku tak vydržia viac. Majú možnosť odblokovania výkonu elektromotora jednoduchým úkonom na displeji na vlastnú zodpovednosť mimo mestskyých a verejných komunikácií. Tak isto majú aj možnosť opätovného zablokovania elektromotora do pôvodného výkonu 250W.

Kapacita batérie

Celoplošnou snahou v segmente elektrobicyklov je zvyšovanie dojazdu elektrobicyklov, ktorý je závislý na kapacite použitých batérií. Pri rôznych typoch bicyklov sa používajú rozne typy a veľkosti batérií, čo má vplyv aj na kapacitu. Bežne sa stretnete s batériami kapacity 250Wh až 500Wh (ale i viac)
1Wh znamená, že batéria dokáže dodávať elektrický výkon 1W po dobu 1 hodiny. Ak teda ako príklad použijeme 300Wh batériu, takáto batéria dokáže dodávať energiu pre neustálu podporu 100W k Vášmu výkonu po dobu 3 hodín (pri zanedbaní efektivity elektromotora).

Umiestnenie a integrácia batérie

Najčastejšie sa batérie moderných elektrobicyklov umiestňujú na spodnú rámovu trubku predného rámového trojuholníka, prípadne sa integrujú priamo do nej. Výhoda integrovanej batérie je okrem estetického hľadiska, aj v tom, že batéria je lepšie chránená pred vonkajšími vplyvmi. Nevýhodou môže byť horší prístup a náročnejšia výmena.

Môžete sa však stretnúť aj s batériou umiestnenou za sedlovou trubkou. Toto riešenie je typické pre mestské elektrobicykle.

 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.