• Logo
  • Kontaktujte nás 0911521005 Denne 7.00 - 22.00
  • 1 ks
    za 350.00,- €
  • GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY
    GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY
    Ak akýkoľvek náš tovar nájdete niekde lacnejšie, my Vám znížime cenu!
 Kontaktné údaje
Mgr. Maroš Hrabčák BATASPORT
  Lipová 5
  080 01   Prešov
  +421 911 521 005
 
  IČO: 47779136
  DIČ: 1041129694
  IČ DPH: SK1041129694

QR code
RECENZIE ZÁKAZNÍKOV
Certifikovaný predajca
Na splátky cez QUATRO
INSTAGRAM
 Odporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Komentáre zákazníkov
Fantastický bicykel :), maximálna spokojnosť.
Včera mi prišiel tento bike a aj som ho poriadne odskúšal u nás v kopcoch na Horehroní. Úplná pecka, splnil očakávania. Silný motor a možnosť jazdiť aj bez pedálovania je nádhera. Všetko parádne funguje. Som maximálne spokojný. Ďakujem majiteľovi, že mi dal do pozornosti tento bike. Pomer cena a kvalita.... no proste úžasné. O.
dal som mu 5 hviezdičiek, neviem prečo ukazuje že 4 ?
ja mám tento bicykel už druhý rok, celé mesto sa otáčalo za ním, pýtali sa ma naň aj ked som ho na ulici odparkoval. doslova bol " hviezdou" . zatiaľ všetko funguje ako má, dúfam že sa nepokazí .som s ním velmi spokojný a som naň hrdý.
Skvele topánky, sedia pevné na nohe. Tak isto spojnost s lyžami. Odporúčam.
Paráda, odporúčam.
Úžasný bike, dlhý dojazd, ručný plyn a pohodlné bicyklovanie. To co som potreboval.
s manželkou sme s kúpou týchto setov spokojní, a j s radami majitela.
Výborný bicykel, pevný, kvalitný, moderný. Veľmi sa mi páči. Som s ním spokojná a jazda s nim u nás na Orave bez problémov. Odporúčam. B.
Bicykel zodpovedá mojim predstavám. Super cena a kvalita. Som spokojný a doporučujem. Damián
Je to krásny kvalitný bicykel, veľmi dobrá komunikácia s predajcom, expresné doručenie bicykla do Bratislavy.

Časté otázky o elektrobicykloch

FAQ - ČASTÉ OTÁZKY

Aký dlhý budem mať dojazd na jedno nabitie?

Dojazd je určený množstvom energie „uskladnenej“ v batérii. Všetko závisí od typu batérie (36V alebo 48V) a Ah teda rozptyl dojazdu je pomerne veľký, čo je spôsobené podmienkami, za ktorých je elektrobicykel používaný. Zásadný vplyv na dojazd majú nasledujúce faktory: hmotnosť cyklistu, profil terénu, zapnutý stupeň úrovne pomáhania, štýl jazdy, povrch vozovky. Ďalšími faktormi ovplyvňujúcimi dojazd sú: protivietor, nahustenie pneumatík, okolitá teplota, spôsob využitia prešmykovača a prevodovky apod. Nami uvedené hodnoty dojazdu sú skôr pri dolnej hranici možnosti elektrobicykla ECOBIKE – aj 120-kg vážiaci cyklista dosiahne minimálne dolnú hranicu dojazdu.

Aké sú batérie v elektrobicykloch ECOBIKE?

V elektrobicykloch ECOBIKE sú použité iba kvalitné a vyskúšané batérie s technológiou Li-Ion (rovnaká technológia ako v batériach používaných v mobilných telefónoch alebo prenosných počítačoch). Elektrobicykle ECOBIKE nikdy nepoužívajú batérie na báze olova (ako autobatérie)! Technológia Li-Ion je veľmi bezpečná a batérie tohto typu nemajú „pamäťový efekt“, čo umožňuje pohodlné dobíjanie batérie v ktoromkoľvek momente.

Koľko ma stojí nabitie baterky a ako dlho to trvá?

Jedno nabitie batérie trvá cca 3-4 hodiny. Spotreba energie je minimálna, jedno nabitie Vás teda stojí cca 10 centov! Akým dopravným prostriedkom najazdíte 110-160 km za tieto peniaze?

Je potrebné nabíjať batériu po každej jazde?

Nie, nie je. Batéria má po plnom nabití určitú kapacitu. Povedzme, že táto kapacita Vám stačí na 120 km jazdy. Pokiaľ jazdíte napríklad do práce 15 km a z práce ďalších 15 km, batéria Vám vydrží na tri až štyri dni. Nie je teda nutné nabíjať po každej jazde.

Ako sa mám starať o batériu v zime?

Neskladujte batériu v mraze (napr. v nevyhrievanej garáži). Batérii najviac vyhovuje izbová teplota. Pokiaľ v zime na svojom elektrobicykli nejazdíte, uskladnenú batériu raz za 2 mesiace nabite (aj keď ste ju medzitým nepoužili). Predĺžite tak životnosť batérie. Pokiaľ chcete jazdiť i v chladnom alebo mrazivom počasí, pokojne môžete. Rátajte ale s tým, že pri nízkych teplotách sa Vám zníži dojazd na jedno nabitie.

Nie je elektrobicykel príliš ťažký?

Elektrobicykle ECOBIKE sú postavené na kvalitných hliníkových rámoch a používajú klasické cyklistické komponenty. Ich hmotnosť je teda rovnaká ako hmotnosť obyčajného bicykla. Navyše vozíte iba motor a batériu, teda spolu asi 5 kg. Strach z hmotnosti elektrobicykla je úplne zbytočný, keďže motor Vám pomáha tak významne, že hmotnosť bicykla nehrá pri jazde žiadnu rolu. A pokiaľ potrebujete bicykel viesť, využite páčku tzv. ručného plynu pre jazdu bez šliapania s rýchlosťou chôdze (do 6 km na hodinu), ktorú ale môžete mimo komunikácie na vlastnú zodpovednosť jednoducho odblokovať do vyššej rýchlosti.

Čo ak mi elektrobicykel zmokne?

Elektrobicykle ECOBIKE sú vybavené vodoodolným elektrickým systémom, môžete teda pokojne jazdiť i v daždivom počasí. Nemusíte sa báť bežného zmoknutia. Len neodporúčame umývať elektrické časti tlakovou vodou (WAP-kou).

Odlišuje sa údržba elektrobicykla od údržby obyčajného bicykla?

Servis a údržba klasických cykločastí sa v ničom neodlišuje. Elektrické komponenty sú v podstate bezúdržbové. Je však treba pamätať na to, že v zime potrebuje batéria nabitie minimálne raz za dva mesiace (aj keď na bicykli nejazdíte!). Pri umývaní bicykla pamätajte, že tlaková voda (WAPkou) môže poškodiť elektrodiely. Umývajte ich teda s handričkou a vysušte. Pokiaľ jazdíte v zime, bicykel častejšie čistite. Posypová soľ, ktorá zostáva na nevyčistenom bicykli, môže spôsobovať koróziu a narušený kontakt elektrodielov.

Aká je životnosť batérie?

Batérie použité v elektrobicykloch ECOBIKE majú životnosť okolo 700 nabíjacích cyklov (podľa typu batérie).  Znamená to, že batériu môžete nabiť 700-krát bez toho, aby sa významne znížila jej kapacita. Potom sa kapacita batérie začne postupne znižovať (podobne ako pri mobilných telefónoch). Zníženie kapacity batérie nemá vplyv na výkon bicykla, len sa Vám môže znížiť dojazd na jedno nabitie. Pokiaľ ale predpokladáme, že veľmi aktívny cyklista najazdí za rok cca 6 000 km (kto z nás toľko najazdí?), potom nabíjate 100 x za rok. Pri tomto veľmi vysokom využívaní elektrobicykla Vám batéria stačí na cca 5 rokov a dojazd na jedno nabitie sa významne nezníži.

Ako môžem predĺžiť dojazd na jedno nabitie?

Udržujte svoj bicykel v dobrom stave: robte klasický servis, dohusťujte pneumatiky, premazávajte reťaz, stredy, prevodovku. Pri jazde používajte prešmykovač a prevodovku nastavené na správne prevody. Pokiaľ chcete mať extrémny dojazd, vybavte svoj bicykel silnejšou batériou ( za príplatok). S touto batériou najazdíte až 160 km na jedno nabitie. Odporúčame zvážiť, či naozaj potrebujete taký dojazd. Aké dlhé etapy jazdíte na bicykli teraz? Naozaj „usedíte“ na bicykli 6 hodín súvislej jazdy? Pamätajte, že môžete so sebou voziť nabíjačku a počas pauzy v krčme si môžete baterku ľahko dobiť. Z našich skúsenosti vyplýva, že dojazd cca 80 až 100 km je vo väčšine prípadov aj aktívnych cyklistov naozaj dostačujúci.

Odkiaľ je značka elektrobicyklov ECOBIKE alebo JOBOBIKE ?

ECOBIKE je poľská značka elektrobicyklov vyrábaná v Českej republike a od roku 2019 v poľskom Wroclave. Bicykle  sú zostavené tak, aby plne vyhovovali požiadavkám zákazníkov v EÚ. Všetky použité komponenty sú značkové a kvalitatívne preverené.

 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.